Strona Olsztynka

ROWERY REHABILITACYJNE DLA CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ICH RODZIN W OLSZTYNKU OD POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA
Dodano: 23-12-2015 | Promocja Gminy | wyświetleń: 3918

W ramach trwającej współpracy z Fundacją Eco-Textil Polski Czerwony Krzyż w Olsztynie obdarowuje niepełnosprawnych mieszkańców woj. warmińsko – mazurskiego rehabilitacyjnymi rowerkami trójkołowymi. Od marca 2015 przekazano 86 rowerów dla mieszkańców gmin i miast.

Rowery otrzymują bezpłatnie osoby niepełnosprawne z trudnościami w poruszaniu się, chodzące o kulach, z kłopotami w utrzymaniu równowagi.

Największą ich zaletą jest bezpieczeństwo, podkreślają rodziny niepełnosprawnych. Dzięki trzem kołom rowery są stabilne, pozwalają poruszać się samodzielnie, zapewniają też rehabilitację.

Rowery rehabilitacyjne są kupowane m.in. dzięki zbiórkom odzieży i tekstyliów do pojemników PCK. Pojemniki są rozmieszczone na terenie całego woj. warmińsko – mazurskiego i jest ich obecnie ponad 600.

Uroczyste przekazanie w asyście Św Mikołaja, 6 rowerów przekazanych bezpłatnie przez PCK, członkom Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin w Olsztynku odbyło się 20 grudnia 2015r.  w trakcie Jarmarku Wigilijnego.

W uroczystości wzięli udział:

Burmistrz Gminy Olsztynek – Artur Wrochna,

Dyrektor Okregowy PCK - Andrzej Karski,

Prezes Stowarzyszenia - Radosław Juszczyk,

Wiceprezes Stowarzyszenia - Sławomira Czepe,

Sekretarz Stowarzyszenia - Anna Rogulska-Ruchała,

Koordynator PCK -  Sławomir Kowalikowski,

PCK Olsztyn - Iwona Doburzyńska.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 29-06-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 65