Strona Olsztynka

Złote Gody - 22.09.2017 r.
Dodano: 26-09-2017 | Justyna Balicka | wyświetleń: 1583
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 02-10-2017
Promocja Gminy
Ilość fotografii: 58

Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. To 50 lat, które zapisało piękną kartę ich życia.

            Z tej okazji w Salonie Wystawowym w Olsztynku odbyła się uroczystość wręczenia medali przyznanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego. W tej niecodziennej uroczystości wzięło udział 14 par małżeńskich z terenu naszej gminy. Wśród Dostojnych Jubilatów znaleźli się Państwo:

 1. Lidia i Kazimierz Auguścińscy
 2. Janina i Włodzimierz Czepe
 3. Barbara i Henryk Drążewscy
 4. Jadwiga i Jan Haze
 5. Teresa i Tadeusz Kabak
 6. Lidia i Dyonizy Kaczmarscy
 7. Halina i Jan Kajetaniak
 8. Janina i Jerzy Karolewscy
 9. Zenobia i Władysław Łapińscy
 10. Janina i Henryk Sułkowscy
 11. Mirosława i Jerzy Szczepkowscy
 12. Helena i Władysław Szostek
 13. Hannelora i Zygfryd Wernerowie
 14. Janina i Kazimierz Zubelewicz

 

 

            W tym wyjątkowym jubileuszu uczestniczyli Burmistrz Olsztynka Artur Wrochna, Przewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynku Andrzej Wojda, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Olsztynku Natalia Bałdyga-Mojsik oraz Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Olsztynku  Katarzyna Kaźmierczak.

            W trakcie tej wzruszającej uroczystości Jubilaci odnowili przysięgę małżeńską, podziękowali sobie za okazywaną przez lata miłość, przywiązanie i opiekę, po czym, po raz kolejny rozbrzmiał dla nich Marsz Mendelsona.

            Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego złożyła Jubilatom gratulacje i życzenia z okazji tak wyjątkowej rocznicy jaką jest 50-lecie pożycia małżeńskiego. Burmistrz Olsztynka Artur Wrochna odczytał list gratulacyjny od Wojewody Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Artura Chojeckiego, który otrzymali wszyscy Jubilaci. Złożył również serdeczne gratulacje tak wspaniałego jubileuszu i życzył kolejnych lat pełnych szczęścia i wytrwałości. Życzenia i gratulacje za wytrwałość tych wspólnie spędzonych lat w dobrych i złych chwilach złożył także Przewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynku Andrzej Wojda.

            Dekoracji przyznanymi przez Prezydenta RP medalami z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego wraz z wręczeniem dyplomów, listów gratulacyjnych i bukietów kwiatów dokonali: Burmistrz Olsztynka Artur Wrochna, Przewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynku Andrzej Wojda oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Olsztynku Natalia Bałdyga-Mojsik. W imieniu Jubilatów słowa podziękowania do zebranych wygłosił Pan Jan Kajetaniak.

            Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego uświetnił występ artystyczny dzieci z Przedszkola Miejskiego w Olsztynku, prowadzonych przez Panią Karolinę Nowacką, natomiast oprawę muzyczną zapewnił Pan Dariusz Kania.

            Po wysłuchaniu części artystycznej wszystkich zebranych Jubilatów oraz ich gości podjęto słodkim poczęstunkiem.

 

 Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”.

 

                                                                                                                      A. Bekante

 

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy okazali swoją pomoc przy zorganizowaniu uroczystości Złotych Godów.                                                                                              Natalia Bałdyga-Mojsik

                                                                                              Kierownik USC w Olsztynku

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 17-09-2018  Justyna Balicka
1
2
3
4
5
6