Strona Olsztynka

zaawansowane
baner BIP
baner Olsztynecki Budżet Obywatelski
baner Projekty Unijne
baner Olsztynek na facebook-u
baner Kanał Gminy Olsztynek na YouTube
baner Dziennik Ustaw / Monitor Polski
baner http://olsztynek.e-mapa.net/
baner Młodzieżowy Festiwal Filmowy Moja Przestrzeń
baner Miejski Dom Kultury
baner Elektroniczna Skrzynka Podawcza
baner 100 lat Skansenu w Olsztynku
baner
stat4u
Wycieczka do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie
Dodano: 29-09-2017 | Justyna Balicka | wyświetleń: 374
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 29-09-2017
Justyna Balicka
Ilość fotografii: 15

Nasza policyjna przygoda

 

26 września 2017 roku uczniowie klasy VId Szkoły Podstawowej nr 2 im. rtm. Witolda Pileckiego w Olsztynku wraz z wychowawcą udali się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Wizytę, w ramach programu "Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie - Otwarte Jednostki Policji", pomogli nam zorganizować Państwo Iwona i Marek Dumka.

Na miejscu zostaliśmy życzliwie przywitani przez Panią Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Bernadetę Ćwiklińską-Rydel, która oddała nas w opiekuńcze ręce Pana mł. asp. Rafała Prokopczyka, rzecznika Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie. Ten oprowadził nas najpierw po placu, gdzie mogliśmy podziwiać prawdziwe policyjne wozy - armatkę wodną, radiowóz oraz motor. Do dwóch ostatnich mieliśmy okazję się  "przymierzyć" jako kierowcy lub pasażerowie. Pan rzecznik przybliżył nam, na czym polega i jak ważna jest dla naszego bezpieczeństwa praca policjantów.

Największą atrakcją wycieczki okazał się pokaz umiejętności psa policyjnego - Leny. Dowiedzieliśmy się, jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia podczas spotkania z obcym psem. Poznaliśmy też szczegóły szkolenia policyjnych psów oraz ciekawostki dotyczące tresury i wychowania naszych czworonożnych domowych pupili.

Kolejnym punktem "programu" były zajęcia dotyczące najważniejszych pojęć związanych z pracą Policji, podczas których rozwiązywaliśmy krzyżówkę i otrzymaliśmy dyplomy "Młodego Policyjnego Technika", przyozdobione naszymi odciskami palców. Obdarowano nas też odblaskami. Na koniec zawitał do nas Sierżant Żabuś - policyjna maskotka zaprojektowana przez dzieci z olsztyńskich szkół.

Bardzo podobało nam się to spotkanie. Mieliśmy szansę się dużo nauczyć - oprócz wiedzy o pracy Policji, otrzymaliśmy konkretne wskazówki, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo. Najważniejsze jest jednak to, że uświadomiliśmy sobie, jak wiele umiejętności muszą posiadać policjanci, jak trudny zawód wykonują i jak są przy tym cierpliwi, kontaktowi i życzliwi.

 

Zuzanna Młodkowska, ucz. kl. VId

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 20-10-2017  Justyna Balicka
grafika
Wprowadzono: 17-10-2017  Krzysztof Miller
grafika
Wprowadzono: 17-10-2017  Justyna Balicka
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 18-10-2017   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 35