Strona Olsztynka

Świąteczne spotkania czytelnicze z wyjątkowymi gośćmi w przedszkolu
Dodano: 27-12-2017 | Justyna Balicka | wyświetleń: 1008
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 27-12-2017
Justyna Balicka
Ilość fotografii: 18

Przed nami niezwykłe chwile związane z przeżywaniem Świąt Bożego Narodzenia. To czas pełen miłości, radości i spotkań w gronie rodzinnym. W naszym przedszkolu w nastrój świąteczny wprowadziliśmy się podczas spotkań czytelniczych, organizowanych w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, na które przybyli zaproszeni goście.

Dnia 13 grudnia odwiedził nas pastor Marcin Chrząszcz z Kościoła Chrześcijan Baptystów. Pastor przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat świątecznych tradycji, a następnie przeczytał opowiadania z twórczości Braci Grimm „O dzielnym krawczyku” oraz „Żółw i zając”. Zarówno maluchy, jak i starszaki uważnie słuchały treści utworów i ważnego przekazu jaki za sobą niosły.

Dnia 20 grudnia naszym gościem był ksiądz dziekan Stanisław Pietkiewicz. Było to spotkanie niezwykłe. Dziekan przeczytał dzieciom opowieść „Boże Narodzenie”. Opowiedział skąd wywodzą się Święta Bożego Narodzenia oraz o najważniejszych tradycjach bożonarodzeniowych. 

Dzieci zaproszonym Gościom złożyły świąteczno – noworoczne życzenia i w podziękowaniu za miłe chwile i wprowadzenie w niezwykły nastrój świąteczny, podarowały własnoręcznie wykonaną bombkę.

 

Już zaledwie dwa dni dzielą nas od tego niezwykłego, jedynego w ciągu roku wieczoru, gdy wśród ciszy zabrzmią kolędy, a radość i miłość zagości w naszych sercach. Dlatego też Dyrektor, Dzieci, Grono Pedagogiczne oraz wszyscy Pracownicy Przedszkola Miejskiego w Olsztynku życzą Państwu:

 

Wielu wzruszeń tych najszczerszych

Wielu marzeń tych najskrytszych.

Niech te święta tak wspaniałe

Będą całe jakby z bajek

Niechaj gwiazdka z nieba leci

Dla dorosłych i dla dzieci

Biały puch niech z góry pada

Kotek mruczy – piesek gada

Niech choinka pachnie pięknie

Niech od życzeń serce zmięknie.

 

Wesołych Świąt!

 

Opracowały:

Karolina Nowacka

Anna Wachowska

Iwona Grzeszczak

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 29-06-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 65