Strona Olsztynka

Turniej szachowy w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Olsztynku
Dodano: 27-12-2017 | Justyna Balicka | wyświetleń: 1021
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 27-12-2017
Justyna Balicka
Ilość fotografii: 16

"Turniej Szachowy"

W II semestrze w Szkole Podstawowej  im. Noblistów Polskich w Olsztynku  odbyła się już kolejna edycja turnieju szachowego. Uczestnikami turnieju są uczniowie naszej szkoły i prawie wszystkie starsze klasy wzięły  udział w tym konkursie. Turniej został dofinansowany ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta i Gminy Olsztynek. Na potrzeby turnieju zostały zakupione puchary dla zwycięzców w kształcie figur szachowych.

 Drużyny chętnie ścierały się ze sobą w tej szlachetnej rywalizacji potyczek logicznych. Niektórzy stawiają pierwsze kroki, a inni są już weteranami rozgrywek szachowych. Rozgrywki sprawiały wiele radości uczestnikom turnieju. Uczniowie chętnie spotykali się ze sobą i gratulowali udanej, potyczki a niejednokrotnie dziękowali sobie wzajemnie nawet z pozycji przegranej drużyny. Często też bywało tak, że uczestnicy dopiero uczyli się lub przypominali zasady rozgrywek, jednak zawsze spotykali się z szacunkiem i wyrozumiałością ze strony przeciwników, zawsze mogli liczyć na ich cierpliwość i nauczyć się od swoich kolegów zasad poruszania się po szachownicy.

Do finału dotarły drużyny z klasy 2b GIM i 7b SP. Bardzo wyrównany finał wyłonił zwycięzców z klasy 2b w składzie Paulina Winiarczyk, Jakub Fajer, Szymon Siechodnik. Drugie miejsce zajęła drużyna z kl 7b SP w składzie: Anastazja Dowgiałło, Brian Kowalski, Patryk Furman.

Myślę, że turniej szachowy już na stałe wpisze się do tradycji naszej szkoły  i pozytywnie wpłynie na rozwój umiejętności logicznych młodych adeptów tej szlachetnej gry.

Marek Żmijewski

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 29-06-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 65