Strona Olsztynka

Jarmark Wielkanocny 2017
Dodano: 10-04-2017 | Promocja Gminy | wyświetleń: 3079
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 10-04-2017
Promocja Gminy
Ilość fotografii: 20

W minioną sobotę po raz kolejny w centrum Olsztynka odbył się Jarmark Wielkanocny. Organizatorami byli MBL - Park Etnograficzny w Olsztynku, Urząd Miejski w Olsztynku oraz Miejski Dom Kultury w Olsztynku. Uroczystego otwarcia Jarmarku dokonał Burmistrz Olsztynka Artur Wrochna.

Jarmark połączony był z kiermaszem wielkanocnym. Na stoiskach można było znaleźć regionalne produkty, świąteczne wypieki, domowe wędliny, pisanki, palmy, koszyczki wielkanocne oraz rękodzieło. W Kiermaszu uczestniczyło ponad 40 wystawców, a że pogoda dopisała to i mieszkańców Olsztynka oraz okolicznych miejscowości nie zabrakło, którzy tłumnie całymi rodzinami uczestniczyli w wydarzeniu.

Program artystyczny podzielony był na dwie części, które odbywały się równolegle – na scenie plenerowej w rynku miasta oraz w Salonie Wystawowym. W obu miejscach prezentowały się zespoły muzyczne oraz inne formy sceniczne z Przedszkola Miejskiego, Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Powiatowej Szkoły Muzycznej, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie, Szkoły Podstawowej w Elgnówku, Szkoły filialne w Królikowie i Mierkach oraz zespoły muzyczne MDK. Występy w salonie wystawowym uświetnił koncert Olsztyneckiego Chóru Kameralnego Arte del Canto. Zespoł Szkół w Olsztynku zaprezentował wielkanocne warsztaty kulinarne pod nazwą: „Hej Mazur! Mazureczek!”, podczas których można było bezpłatnie skosztować pysznych dań oraz napić się gorącej herbaty lub kawy. Wszystkie programy i występy były starannie przygotowane, dużą uwagę zwrócono na tradycję oraz regionalny charakter zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
1
2
3
4
5
6