Strona Olsztynka

Pierwsze pół roku w Żłobku Miejskim w Olsztynku
Dodano: 05-07-2017 | Justyna Balicka | wyświetleń: 2682
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 07-07-2017
Promocja Gminy
Ilość fotografii: 64

Pierwsze pół roku w Żłobku Miejskim w Olsztynku      

            W  procesie rozwoju psychicznego i społecznego dziecka niezmiennie istotną rolę odgrywa zabawa. Dobra zabawa jest potrzebna dziecku jak jedzenie, ubrania czy sen. Dobra to znaczy taka, która oprócz sprawiania radości jednocześnie uczy i rozwija. Podstawowym jej warunkiem jest odpowiednie miejsce, czas i dobrze dobrane zabawki, a oprócz tego naturalne zainteresowanie i zaangażowanie. W naszym żłobku pomagamy dzieciom realizować się właśnie w takiej zabawie. Nasze maluchy spełniały się już jako sprawni ogrodnicy wysiewając rzeżuchę, szczypiorek i sadząc cebulę. Uczestniczyliśmy w przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych, dzieci robiły palmy, baranki, kurczaki, zające, malowały kolorowe pisanki. Odkrywały również, co takiego kryje się w wielkanocnym koszyczku.

         Nasze maluchy, codziennie nas zaskakują swą wiedzą i chęcią pracy z okazji Dnia Ziemi rewelacyjnie segregowały śmieci do odpowiednich koszy. Ponadto wiedzą ,że mieszkamy w Polsce i znają kolory naszej ojczystej flagi.

         Świętowaliśmy już wspólnie Dzień Marchewki, Dzień Ptaka, Dzień Tańca, Dzień Muzyki, Dzień Strażaka, Międzynarodowy Dzień Kosmosu, Dzień Wiatru, bardzo ważne święto Mamy i Taty jak również Światowy Dzień Smerfa i Dzień Motylka.

         W  żłobku prowadzimy wiele różnych i ciekawych zajęć między innymi plastycznych. Nasze maluszki wykonują mnóstwo bardzo ciekawych prac. Są bardzo zaangażowane i bardzo przykładają się do powierzonych im zadań.

         Z okazji Dnia Dziecka dzieci oglądały występ magika, który zaczarował ich swymi czarami. Byliśmy również na Dniu Bajki gdzie podziwialiśmy wspólnie prawdziwe postaci Królewny Śnieżki, Czerwonego Kapturka jak i strasznej Czarownicy.

         Dzieci raz w miesiącu oglądają teatrzyk kukiełkowy w wykonaniu swych „cioć”. Widziały już spektakl pt „Pan Hilary”,”Kaczka Dziwaczka”, „Murzynek Bambo”, „Wywiad z Panem Robaczkiem”.

         Mieliśmy również możliwość odwiedzenia naszego Komisariatu Policji gdzie zapoznaliśmy się z zawodem policjanta, wyposażeniem wozu policyjnego oraz stroju policjanta.  Ponadto staramy się codziennie chodzić na spacery, gdzie podziwiamy naszą piękną zieleń, okolicę jak i odwiedzamy okoliczne place zabaw.

         Razem z dziećmi braliśmy udział w paradzie z okazji Dni Olsztynka mogąc z dumą reprezentować nasz Żłobek.

         Obserwowanie naszych dzieci, ich rozwoju, postępów i zaangażowania motywuje nas do dalszej pracy, dodaje sił i pobudza wyobraźnię. Nasza praca to nie tylko zawód, to powołanie. Mamy nadzieję, że poprzez galerię zdjęć możemy Państwu dać chociaż namiastkę tych uczuć i emocji, które towarzyszą nam każdego dnia pracy.

 

 

Dyrekcja i pracownicy Żłobka Miejskiego w Olsztynku

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 13-08-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 23