Strona Olsztynka

VI Mistrzostwa Strefy Przygranicznej dla Chłopców i Dziewcząt Olsztynek 2017.
Dodano: 24-05-2017 | Promocja Gminy | wyświetleń: 2380
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 24-05-2017
Promocja Gminy
Ilość fotografii: 48
grafika
Dodano: 24-05-2017
Promocja Gminy
Ilość fotografii: 54
grafika
Dodano: 24-05-2017
Promocja Gminy
Ilość fotografii: 53

Blisko 200 zawodniczek i zawodników oraz kadra szkoleniowa wzięło udział w VI Mistrzostwach Strefy Przygranicznej w Piłce Nożnej Chłopców i Dziewcząt Olsztynek 2017, które odbyły się w dniach 19-21 maja 2017 roku na Stadionie MKS Olimpia w Olsztynku. Mistrzostwa rozpoczęły się od odśpiewania hymnów Polski i Rosji. W Ceremonii Otwarcia Mistrzostw udział wzięli: Burmistrz Olsztynka Pan Artur Wrochna, Konsul ds. Polonii Jarosław Strycharski, zastępca dyrektora Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia dr Łukasz Adamski, radni Rady Miejskiej w Olsztynku, dyrektorzy jednostek podległych oraz zaproszeni goście. W zmaganiach wzięło udział 16 drużyn: 8 polskich (województwa warmińsko-mazurskie (Perły i Olimpia z Olsztynka) i pomorskie) i 8 rosyjskich (obwód kaliningradzki).

Turniej przeznaczony był dla chłopców i dziewcząt w wieku 11-14 lat, którzy rozegrali na boiskach Stadionu Miejskiego w Olsztynku mecze w systemie ”każdy z każdym” w 2 kategoriach wiekowych U12 i U14 chłopców i dziewcząt. Podczas otwarcia imprezy w piątek rozegrano 4 tzw. mecze przyjaźni mieszanych zespołów polsko-rosyjskich w 2 grupach wiekowych -kobiecych i męskich. Wieczorem odbyło się ognisko integracyjne dla wszystkich uczestników w miejscu zakwaterowania drużyn. W sobotę od godziny 9 rano rozpoczęły się zmagania grupowe drużyn. Na boisku rozegrano 24 mecze turniejowe w systemie tzw. „każdy z każdym” w 2 kategoriach wiekowych U12 i U14 chłopców i dziewcząt. Po sobotnich rozgrywkach i obiedzie uczestnicy pojechali na basen. W niedzielę rozegrano 4 spotkania finałowe. Warto wspomnieć w kategorii U12 dziewcząt złoty medal po zaciętym meczu wywalczyły Perły Olsztynek serdecznie gratulujemy zawodniczkom i trenerom. Poniżej klasyfikacja drużyn z poszczególnych kategorii oraz najlepsi zawodnicy.

Organizatorami VI Mistrzostw Strefy Przygranicznej w Piłce Nożnej Chłopców i Dziewcząt Olsztynek 2017 był Burmistrz Olsztynka oraz Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, a rozgrywki odbyły się dzięki uprzejmości gospodarzy Stadionu MKS Olimpia w Olsztynku.

Klasyfikacja drużyn:

W kategorii U12 dziewcząt:

Perły Olsztynek : Malnaft Olimpico Malbork 3:1  Finał

I Perły Olsztynek

II Malnaft Olimpico Malbork

III Bałtika Junost Kaliningrad

IV Mau Forward Kaliningrad

 

U 12 chłopcy :

Jedynka Reda - Sokół Ostróda 5:0 Finał

I Jedynka Reda - Sokół Ostróda

II Jedynka Reda - Sokół Ostróda

III Baltika Kaliningrad

IV Szkoła Sportowa nr 5 w Kalinningradzie

 

U14 dziewczęta:

Kormoran Brzydowo - UKS Delta Nowy Staw 2:1 Finał

 

I Kormoran Brzydowo

II UKS Delta Nowy Staw

III Olimp Kaliningrad

IV Lokomotiw Kaliningrad

 

U14 chłopcy

Pruszcz Gdański - Bałtika Kaliningrad 1:0 Finał

 

I Pruszcz Gdański

II Bałtika Kaliningrad

III Szkoła Sportowa nr 5 w Kalinningradzie

IV Olimpia Olsztynek

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
1
2
3
4
5
6