Strona Olsztynka

Sport - najlepszy sposób na nudę!
Dodano: 30-05-2017 | Promocja Gminy | wyświetleń: 3738
grafika

Sport - najlepszy sposób na nudę! Wiedzą o tym dzieci i młodzież z sołectwa Kunki, które 25 maja odwiedzili Robert Waraksa, Andrzej Salwin oraz Aleksandra Dymarska, żeby przekazać stroje sportowe. Wszystko za sprawą projektu, którego głównym celem jest promowanie aktywnego trybu życia oraz zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży poprzez organizację zajęć sportowych w świetlicy wiejskiej.

Zajęcia sportowe są skierowane do dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Odbywają się raz w tygodniu. Z projektu skorzystało blisko 30 młodych osób mieszkających w sołectwie Kunki. Środki pozyskane w ramach dotacji przeznaczono na zakup sprzętu oraz strojów sportowych. Dla wielu uczestników projektu była to jedyna, zorganizowana forma zajęć pozalekcyjnych.

SEN Stowarzyszenie Edukacji Nieformalnej pod koniec ubiegłego roku otrzymało dofinansowanie na ten projekt z Fundacji Banku Zachodniego WBK. Inicjatywa została dodatkowo wsparta ze środków funduszu sołeckiego, Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych  na 2017 rok oraz przez Młodzieżową Radę Miejską w Olsztynku.

Sołectwo Kunki od kilku lat rozwija przestrzeń do uprawiania sportów. W świetlicy wiejskiej zgromadziło w tym czasie sporo sprzętu sportowego. Oby służył mieszkańcom jak najdłużej!

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
1
2
3
4
5
6