Strona Olsztynka

Pszczelarze zawitali do Olsztynka
Dodano: 14-09-2017 | Promocja Gminy | wyświetleń: 1635
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 15-09-2017
Promocja Gminy
Ilość fotografii: 36

W czwartek 14.09.2017 roku uczestnicy Rajdu po Polsce w obronie pszczół zawitali do Olsztynka. Spotkanie odbyło się w centrum miasta na placu Św. Piotra w Olsztynku przed Ratuszem.

Pszczelarzy przywitał prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Olsztynku  Krzysztof Wieczorek. Głos zabrali Burmistrz Olsztynka Artur Wrochna oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynku Andrzej Wojda, wspomnieli o ciężkiej pracy pszczół, pszczelarzy oraz podziękowali, że na drodze rajdu znalazł się również nasz Olsztynek.

W rajdzie uczestniczy 30 osób, w tym Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Waldemar Kudła. Uczestnicy wyruszyli 9 września z Krakowa trzynastoma barwnie ozdobionymi w motywy pszczelarskie samochodami marki Fiat 126p. Meta rajdu jest przewidziana w Koszalinie gdzie od jutra odbywać się będą XXXV OGÓLNOPOLSKIE DNI PSZCZELARZA. W drodze do Olsztynka uczestnicy zawitali do gospodarstwa prof. dr hab. Jerzego Wilde w Gryźlinach gdzie posadzili kilkanaście drzewek lipy. Głównym celem uczestników rajdu (pszczelarzy) jest propagowanie naturalnych produktów pszczelarskich, uświadomienie społeczeństwu sytuacji pszczół w Polsce oraz przekazania informacji o ich pracy i znaczeniu pszczół w życiu codziennym człowieka.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 17-08-2018  Promocja Gminy
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 13-08-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 23