Strona Olsztynka

Wycieczka krajoznawczo-turystyczna uczniów Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Waplewie
Dodano: 12-10-2017 | Justyna Balicka | wyświetleń: 1664
grafika
Galerie:

6 października 2017 roku nasi uczniowie ZS-P uczestniczyli w wycieczce krajoznawczo-turystycznej pt. „W poszukiwaniu darów jesieni”, której celem  było obcowanie  z przyrodą poprzez pokonanie wyznaczonej trasy drogami leśnymi, prawidłowe zachowanie się w lesie oraz dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie.

22 uczniów wraz z organizatorami wycieczki o godzinie 9.00 wyruszyło sprzed Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie wcześniej wyznaczoną i sprawdzoną trasą leśną w kierunku miejscowości Lutek. Młodzież dzielnie maszerowała około 5 km podziwiając uroki jesiennego krajobrazu leśnego.

Około południa strudzeni i zmęczeni uczestnicy rajdu dotarli do Lutka na krótki odpoczynek przy ognisku. Po posiłku  młodzież uczestniczyła w grach i zabawach. Następnie wszyscy wyruszyli w dalszą drogę do miejscowości Maróz gdzie zaplanowany był nocleg
w Szkolnym Ośrodku Wypoczynkowym „Syrenka”.

7 październik, a po obfitym śniadaniu, uczniowie pomaszerowali do Waplewa, gdzie około godziny 12 zakończyła się wycieczka. Wspólne spędzanie czasu uczestników było doskonałą okazją do integracji. Wróciliśmy pełni wrażeń, nowych doświadczeń
i sympatycznych wspomnień. Uczestnicy z łatwością pokonali trasę, wymagało to od nich jednak dużego wysiłku, ale też sprawiło wiele satysfakcji, dlatego też organizatorzy zapraszają już teraz na kolejną wycieczkę wiosną.

Opiekunami na wycieczce byli Pani Joanna Kolek, Hanna Cieśla oraz Andrzej Duda.

 

Andrzej Duda

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 13-08-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 23