Strona Olsztynka

Święto Pieczonego Ziemniaka w Waplewie
Dodano: 05-10-2017 | Justyna Balicka | wyświetleń: 1457
grafika

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

29 września w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Waplewie przedszkolaki obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka. Co roku jest to okazja, aby do wspólnej zabawy zaprosić całe rodziny. Tak było i tym razem, rodzice nie zawiedli i bardzo licznie stawili się wraz z dziećmi w to słoneczne, piątkowe popołudnie . Wszystkich obecnych gorąco powitał pan dyrektor Piotr Kolek i życzył wszystkim udanej zabawy.

Świętowanie rozpoczęliśmy od wspólnych tańców i zabaw ruchowych, był „Gorący Kartofel”, „Malutki ziemniaczek”, „Kiszenie kapusty” i wiele innych. Następnie przedszkolaki wykazały się znajomością charakterystycznych cech pani Jesieni, biorąc udział w Jesiennym Quizie przeprowadzonym przez nasze harcerki. Zarówno rodzice, jak i dzieci brali udział w różnorodnych konkurencjach sportowych – skoki w workach, przenoszenie ziemniaków na ręczniku, na łyżce, ziemniaczany hokej. Wszyscy wykazali się niezwykłą szybkością, zwinnością i refleksem. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wykonali własnoręcznie  laurki, ozdabiane ziemniaczanymi stemplami.

Rodzice przygotowali dla naszych przedszkolaków niespodziankę. Był to teatrzyk kukiełkowy na podstawie wiersza J. Brzechwy „Na straganie”. Publiczność była zachwycona, aktorzy wspaniali. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia taka inicjatywa rodziców. Wszystkim biorącym udział w przedstawieniu bardzo gorąco dziękujemy.

Zakończeniem Święta Ziemniaka było wspólne ognisko z kiełbaskami.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 17-08-2018  Promocja Gminy
grafika
Wprowadzono: 17-08-2018  Promocja Gminy
grafika
Wprowadzono: 23-07-2018  Justyna Balicka
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 13-08-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 23