Strona Olsztynka

Dzień Edukacji Narodowej w Przedszkolu Miejskim w Olsztynku
Dodano: 16-10-2017 | Justyna Balicka | wyświetleń: 1348
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 13-10-2017
Promocja Gminy
Ilość fotografii: 32
grafika
Dodano: 17-10-2017
Justyna Balicka
Ilość fotografii: 30

Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. 

13 października 2017 roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji święta wszystkich pracowników oświaty .

Na uroczystości obecni byli: Burmistrz Olsztynka - Pan Artur Wrochna, Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych - Pani Alicja Woźnicka, Dyrektor Zespołu Administracji Szkół i Przedszkoli w Olsztynku – Pan Mirosław Obrębski, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz dzieci.

Pani Dyrektor powitała zebranych, złożyła serdeczne  życzenia i podziękowała pracownikom za zaangażowanie i serce, które wszyscy wkładają w swoją pracę. Pan Burmistrz składając życzenia i gratulacje za osiągnięcia podkreślił, jak ważny i potrzebny jest nasz zawód oraz dostrzegł nasz codzienny trud wkładany w naukę i wychowanie młodego pokolenia.

W tym dniu Dyrektor Barbara Sternicka otrzymała Nagrodę Burmistrza oraz sama wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżniającym się pracownikom naszej placówki.

Tak uroczyste spotkanie było też okazją, by podziękować Paniom za wieloletnią prace – Pani Halinie Dublaszewskiej, Pani Bożenie Lendzion oraz Pani Alicji Makutynowicz, które przepracowały odpowiednio 39, 43 i 42 lata. Piękny dorobek. Panie przyjęły życzenia, kwiaty i wiele ciepłych słów od Burmistrza Olsztynka, Dyrektora przedszkola i dzieci.

Akademię uświetniły swoim występem 5 i 6 - latki. Przygotowały program artystyczny, w którym grupa XI zaprezentowała taniec „Dumka” oraz taniec „Aniołów” i piosenkę „Bo w przedszkolu”. Grupy VII, IX i X zaprezentowały okolicznościowe wiersze  i życzenia oraz piosenkę „Gdy jest Ci smutno”.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i przygotowanie tak wspaniałej uroczystości. Natomiast władzom naszego miasta, radnym, rodzicom dziękujemy za pamięć i docenianie wkładu pracy naszych pracowników w wychowanie młodego pokolenia oraz udział w uroczystości.

 

                                                                            Dyrekcja i pracownicy

Przedszkola Miejskiego w Olsztynku.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 17-09-2018  Justyna Balicka
1
2
3
4
5
6