Strona Olsztynka

Dzień Edukacji Narodowej w ZSP w Waplewie
Dodano: 18-10-2017 | Justyna Balicka | wyświetleń: 920
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 18-10-2017
Justyna Balicka
Ilość fotografii: 52

13 października 2017 roku o godz. 9:00 w ZS-P w Waplewie odbyła się akademia z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Swoją obecnością zaszczycili nas: pani Ewa Szerszeniewka - dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, pan Mirosław Szostek – radny Rady Powiatu, pan Mirosław Obrębki – dyrektor Zespołu Administracji Szkół i Przedszkoli w Olsztynku, pan Jerzy Głowacz – radny Rady Miejskiej w Olsztynku, pan Krzysztof Kowalski – przewodniczący Komisji Rewizyjnej, pan Dariusz Krzyżanowski – nadleśniczy z Olsztynka, duszpasterze i misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Iławy – o. Marcin Szwarc OMI, o. Robert Wawrzeniecki OMI oraz nowy proboszcz naszej parafii Jerzy Mazur. Uroczystość rozpoczął pan dyrektor, Piotr Kolek, który przypomniał zebranym historię powstania Komisji Edukacji Narodowej. Skierował też wiele ciepłych słów podziękowań do nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Wręczył nagrody dyrektora nauczycielom: pani Jolancie Rutkiewicz, pani Agnieszce Waśk oraz pracownikom niepedagogicznym: pani Krystynie Drążewskiej, pani Agnieszce Poczcie, pani Annie Kuźniewskiej, pani Krystynie Sokół.

W trakcie trwania apelu głos zabrał pan Mirosław Obrębski, który odczytał list od pana Burmistrza Artura Wrochny skierowany do Dyrektorów i Kierowników Szkół Filialnych, Nauczycieli i Wychowawców, Pracowników Administracji i Obsługi, Przedstawicieli Związków ZNP, Uczniów i Rodziców.

Podczas uroczystości pożegnano panią Krystynę Sokół pracownika obsługi, która po wieloletniej pracy przeszła na emeryturę.

W imieniu rodziców i uczniów pani Marta Szczepańska, pani Elżbieta Jasińska złożyły życzenia i wręczyły kwiaty panu dyrektorowi Piotrowi Kolek oraz pani wicedyrektor Danucie Wieczorek u progu nowej kadencji.

Następnie odbyła się część artystyczna pt: „Wszystko dla nauczyciela” przygotowana przez uczniów z Samorządu Uczniowskiego. Tematem przewodnim był pokaz mody nauczycielskiej, który cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, nauczycieli, jak i przybyłych gości. Własnoręcznie wykonane przez uczniów stroje okazały się hitem tego krótkiego przedstawienia. Doskonale dobrana muzyka pomogła wejść wszystkim w prawdziwy „hollywoodzki” świat mody. Dzieci wykazały się również kreatywnością, śpiewając piosenki do włoskich melodii.

Koniec uroczystości był zwieńczeniem podziękowań dla wszystkich pracowników w ZS-P w Waplewie. Przy dźwiękach utworu „Dla Elizy” wręczono kwiaty i ciastka upieczone na zajęciach Koła Kulinarnego.

Program artystyczny przygotowali uczniowie pod kierownictwem pani Danuty Król, pani Marty Kucy, pani Hanny Cieśli i pana Andrzeja Dudy.

Danuta Król

 

13 października 2017 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Waplewie odbył się uroczysty apel z okazji Ślubowania klas pierwszych. Do pasowania na ucznia przystąpiło trzynaścioro dzieci. Na apel przybyli zaproszeni goście, rodzice, przedszkolaki, uczniowie klas starszych oraz cały personel szkoły. Pierwszoklasiści przygotowali przedstawienie pt. ,,Pinokio idzie do szkoły.’’ Uczniowie zanim przystąpili do Ślubowania musieli przejść trzy próby: uśmiechu, mądrości oraz sprawności. Doskonale poradzili sobie z tymi zadaniami. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste Ślubowanie, po czym Pan Dyrektor przystąpił do Pasowania. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe upominki od Rady Szkoły i swoich rodziców.

Agnieszka Kowalska

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 17-09-2018  Justyna Balicka
1
2
3
4
5
6