Strona Olsztynka

Dzień Spódnicy i Krawata
Dodano: 02-11-2017 | Justyna Balicka | wyświetleń: 1227
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 02-11-2017
Justyna Balicka
Ilość fotografii: 23

Dzień Spódnicy i Krawata pod hasłem:

„Dziś w spódnicy lub krawacie, nie będziecie pytani - siostro i bracie!”

W naszej szkole Samorząd Uczniowski zachęcał, aby tego dnia spódnica była elementem stroju dziewcząt i pań. Nie chcąc pominąć chłopców, poczekaliśmy z celebrowaniem dnia krawata, który na świecie obchodzony jest 18 października.

Spódnica czy krawat są dobre na każdą okazję, nie tylko od święta. Tak chętnie noszone na co dzień przez naszych rodziców i dziadków, niestety przechodzą w zapomnienie na rzecz dresów i jeansów, które są wygodne i nie wymagają specjalnych stylizacji. A przecież nadają one wdzięku i elegancji właścicielom tych części garderoby. Warto przypomnieć sobie o tym – nie tylko przy okazji Międzynarodowego Dnia Spódnicy, który obchodzony jest na całym świecie 30 października.

Tego dnia kobiety i kobietki w naszej szkole pozwoliły spodniom odpocząć w szafie i do szkoły przyszły w spódnicach. Aby chłopcy i mężczyźni mogli również poczuć się wyjątkowo, włożyli krawaty i w ten oto sposób w poniedziałek świętowaliśmy w naszej szkole „Dzień Spódnicy i Krawata”.

Trzeba przyznać, że widok, który mogliśmy zobaczyć - tyle spódnic i krawatów na szkolnych korytarzach - jest już naprawdę niecodzienny.

Ale na tym nie koniec! Na przerwach uczniowie mogli posłuchać ulubionych utworów oraz potańczyć do ich rytmu. W świetlicy wszyscy mogli poczuć się nie tylko jak modele, ale i kreatorzy mody, tworząc projekty spódnic lub krawatów według własnych pomysłów. Samorząd Uczniowski zorganizował również specjalny „spódnicowo - krawatowy” konkurs, mający na celu wyłonić najkrótsze, najdłuższe oraz najbardziej oryginalne spódnice i krawaty.

Choć szczególna zachęta do założenia tych charakterystycznych dla obu płci części garderoby nie była potrzebna, nagrodziliśmy wszystkich właścicieli spódniczek i krawatów bonem zwalniającym z odpowiedzi tego dnia.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 17-09-2018  Justyna Balicka
1
2
3
4
5
6