Strona Olsztynka

Idźmy naprzód z nadzieją
Dodano: 02-11-2017 | Justyna Balicka | wyświetleń: 1038
grafika

W związku z przypadającym w tym roku VII Dniem Papieskim uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku 26 października przygotowali montaż słowno – muzyczny poświęcony nauczaniu świętego Jana Pawła II. Uroczystość ta przebiegała pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.

            Sala widowiskowa zamieniła się na jakiś czas w salę teatralną, a na scenie wystąpili uczniowie klas pierwszych, czwartych i siódmych oraz młodzież gimnazjalna – wszyscy przygotowani przez nauczycielki: Grażynę Niestępską, Małgorzatę Przybułowską i Ewę Suchodolską, które prowadzą teatr szkolny.

            Na uroczystość przybyli przedstawiciele lokalnych władz: Artur Wrochna – Burmistrz Olsztynka, Andrzej Wojda – Przewodniczący Rady Miejskiej, Mirosław Obrębski – Dyrektor Zespołu Administracji Szkół i Przedszkoli w Olsztynku, a także najmłodsi mieszkańcy naszego miasta – przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawcami: p. Jadwigą Nawracką, p. Karoliną Nawacką i p. Hanną Płoską oraz rodzice uczniów naszej szkoły.

            Irena Jędruszewska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 wskazała na liczne i trwałe związki Olsztynka z osobą świętego Jana Pawła II.

            Uczniowie poprzez program artystyczny przekazali widzom to, co w nauczaniu świętego Jana Pawła II było najważniejsze – miłość do drugiego człowieka, życie w prawdzie, ukazywanie sensu ludzkiego życia i niesienie nadziei.

            W atmosferę zadumy i refleksji wprowadziła widzów muzyka - doskonale budująca nastrój całej uroczystości, a także piękne dekoracje na scenie. 

            We współczesnym świecie jest wiele zagrożeń, między innymi samotność i brak sensu życia. Najlepiej to oddała pierwsza część spektaklu – przez scenę przechodzili ludzie w sposób bezładny i przypadkowy, jednak w tłumie nikt nie słyszał młodej dziewczyny, która stawiała pytania o sens i cel życia. Ludzie borykają się z wieloma problemami, ale najważniejsze jest to, aby mieć nadzieję i nieść nadzieję, jaką jest Bóg: „ Jeżeli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd. Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj.” Jeden z aktorów powiedział: „Człowiek nadziei to ten, który potrafi oderwać się od świata reklam i kolorowych obrazów. (…) Człowiek współczesny tak bardzo potrzebuje nadziei. Potrzebujemy nadziei jak tlenu.”

Wzorem, który tę nadzieję nam wskazywał, jest dla nas Jan Paweł II.

Po zakończeniu spektaklu zostały wręczone nagrody uczniom, którzy brali udział w konkursie na prezentację multimedialną o Janie Pawle II. Otrzymali je: Karol Żmijewski (kl. 3a G) – I miejsce, Michalina Mendalka (kl.4b SP) – II miejsce, Katarzyna Kejner (kl. 2b G). Nagrody zostały pozyskane z Fundacji KGHM Miedź Polska w ramach projektu opracowanego przez Ewę Suchodolską.               

Danuta Salamon

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 17-09-2018  Justyna Balicka
1
2
3
4
5
6