Strona Olsztynka

Jasełka w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Waplewie
Dodano: 03-01-2018 | Justyna Balicka | wyświetleń: 1452
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 03-01-2018
Justyna Balicka
Ilość fotografii: 30

W czwartek 21.12.2017 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Waplewie, z bożonarodzeniowym przesłaniem dla uczniów szkoły, nauczycieli oraz rodziców, wystąpiły przedszkolaki prezentując Jasełka. Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach wśród pięknej scenografii, nawiązującej do Betlejem, przedstawiły historię narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, Krakowiacy, pasterze i dzieci. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami tworzącymi niepowtarzalny klimat radości i refleksji.

Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały od miesiąca, przedszkolaki poświęciły wiele czasu na próby i przygotowania, tym bardziej, że poza nauką tekstu, uczyły się też śpiewać, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były wyrazem uznania za piękne wykonanie przedstawienia.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a swym wzruszającym i oryginalnym wykonaniem, podbiły serca publiczności. Występ był niezwykłym przeżyciem, który zachęcił zebranych do wspólnego kolędowania. Na sali wybrzmiały kolędy „Bóg się rodzi” oraz „Przybieżeli do Betlejem”.

Na koniec pan Dyrektor Piotr Kolek podziękował małym aktorom za piękny występ oraz złożył wszystkim obecnym serdeczne życzenia świąteczne.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 29-06-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 65