Strona Olsztynka

„W RYTMIE SERCA I MUZYKI” - styczeń w Szkole Podstawowej im. E. Kruka w Elgnówku.
Dodano: 01-02-2018 | Justyna Balicka | wyświetleń: 1440
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 01-02-2018
Justyna Balicka
Ilość fotografii: 13

Po rodzinnych świętach i wypoczynku w zaciszu domowym wróciliśmy do zajęć, by poznawać, doznawać i odkrywać Pełni wrażeń z obdarowywania i obdarowań przenieśliśmy nasze myśli i działania na potrzebę pomagania innym w trudnej sytuacji i nie chodziło o dzielenie się, ale o ratowanie. W naszej szkole dzieci od najmłodszej grupy 3- 5 latków uczą się i ćwiczą, jak należy pomagać poszkodowanym. Wiedzą, jak ważne jest utrzymanie rytmu serca przez resuscytację i, że pomaganie powinno być zgodne z zachowaniem potrzeby serca i własnego bezpieczeństwa. Zajęcia odbyły się zgodnie z Programem WOSP :Ratuj i ucz ratować w oddziałach przedszkolnych i dla klas I-III. Starsi uczniowie brali udział pikniku edukacyjnym pod hasłem „Bezpieczne ferie 2018”, który odbył się 15 stycznia 2018r. na jeziorze Jemiołowskim.

Nasze zdrowie i bezpieczeństwo jest niezwykle ważne, o czym przekonywali naj młodszych uczniowie z poszczególnych klas przygotowując „mini reklamy” z hasłami prozdrowotnymi z wykorzystaniem maskotek „Świeżaków”. Zwyciężyli uczniowie klasy drugiej- brawo!

            W świat muzyki, gdzie króluje rytm i melodia, przenieśli dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III, młodzi muzycy Piotr Fieducik - puzonista i Adam Serafin- gitarzysta. Panowie, uczniowie klasy dyplomowej Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Olsztynie, prezentowali instrumenty- ich brzmienie, budowę i możliwości. Uczniowie usłyszeli w ich wykonaniu kolędy, utwory klasyczne i muzykę filmową, były też konkursy i zagadki. Koncert odbył się 16 stycznia 2018r. i jak, zostało zapowiedziane nie był ostatnim J

            18 stycznia 2018r. w przedszkolu zawitały babcie i dziadkowie. Strumieniami popłynęła muzyka i miłość od wnuków dla babć i dziadków. Program słowno - muzyczny wzruszył do łez wszystkich.

            W ostatnim dniu nauki przed feriami odbył się w naszej szkole „Bal karnawałowy”. Pomysłowości w przebraniach nie zabrakło. Przy dźwiękach rytmicznej muzyki szybko minął czas konkursów, zabaw grupowych i tanecznych.

            Ferie to czas wypoczynku od szkoły, ale nie od aktywności fizycznej i nie tylko…. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. E. Kruka w Elgnówku mieli możliwość uczestniczyć w zorganizowanych wyjazdach 26 i 29 stycznia 2018r. na lodowisko - „Biały Orlik” w Olsztynku. Uczestniczyli w zajęciach plastycznych, prowadzonych przez Panią Kamilę Kupiec, pod hasłem „Radosne serduszka”, tworząc karty walentynkowe oraz pełnych rytmu i ruchu zajęciach muzycznych prowadzonych przez Pana Zbigniewa Chrzanowskiego, tworząc aranżacje muzyczne na bębnach.

            I tak w rytmie i melodii popłynął nam styczeń w Szkole Podstawowej im. Erwina Kruka w Elgnówku.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 23-07-2018  Justyna Balicka
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 13-08-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 23