Strona Olsztynka

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Przedszkolu Miejskim w Olsztynku
Dodano: 07-03-2018 | Promocja Gminy | wyświetleń: 945
grafika
Galerie:

Już po raz drugi obchodzimy w naszym przedszkolu Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przypadający na dzień 1 marca. To polskie święto państwowe poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia ustanowione w roku 2011.

Tego dnia dzieci grup starszych spotkały się w sali ruchowej w celu upamiętnienia i oddania szacunku tym, którzy niegdyś walczyli o wolność i niepodległość naszego kraju. Starszakom przedstawiono prezentację multimedialną poświęconą „Żołnierzom Wyklętym”, z której dowiedzieli się, kim byli i o co walczyli. Mieli okazję zobaczyć fotografię munduru ówczesnego żołnierza podziemia. Przedszkolakom przybliżono postaci, które wyróżniły się swoją postawą i wolą walki, a byli to: rotmistrz Witold Pilecki i Danuta Siedzikówna. Wysłuchały ciekawostek z życia „Druha” i „Inki”, po czym rozwiązały mały quiz wiedzy na temat poznanych postaci.

Po spotkaniu dzieci w swoich grupach pokolorowały portrety „Druha” i „Inki” oraz innych Niezłomnych, z których stworzono wystawy prac.

Opracowała:

Karolina Nowacka

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 19-06-2018  Promocja Gminy
grafika
Wprowadzono: 15-06-2018  Promocja Gminy
grafika
Wprowadzono: 08-06-2018  Promocja Gminy
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 13-06-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 38