Strona Olsztynka

zaawansowane
baner BIP
baner Olsztynecki Budżet Obywatelski
baner Projekty Unijne
baner Olsztynek na facebook-u
baner Kanał Gminy Olsztynek na YouTube
baner Dziennik Ustaw / Monitor Polski
baner http://olsztynek.e-mapa.net/
baner Młodzieżowy Festiwal Filmowy Moja Przestrzeń
baner Miejski Dom Kultury
baner Elektroniczna Skrzynka Podawcza
baner 100 lat Skansenu w Olsztynku
baner
stat4u
Uczniowie Szkoły Filialnej w Królikowie z wizytą w Nadleśnictwie Jagiełek
Dodano: 02-10-2017 | Justyna Balicka | wyświetleń: 315
grafika

W dniu 29 września 2017 roku uczniowie Szkoły Filialnej w Królikowie uczestniczyli w lekcji edukacyjnej w Nadleśnictwie Jagiełek. Celem wycieczki był bezpośredni kontakt dzieci z przyrodą oraz pogłębienie wiadomości na temat roślin i zwierząt żyjących w lesie. Pan leśniczy Ryszard Orłowski oprowadził uczniów po szkółce leśnej. Od początku spotkania nawiązał z dziećmi świetny kontakt, co ułatwiło pracę nad wspólnym zgromadzeniem darów jesieni. Uczniowie podczas spotkania dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat ważnego dla ludzi ekosystemu, jakim jest las. Mieli również możliwość doświadczyć bezpośredniego kontaktu z otaczającą je przyrodą. Mali przyrodnicy z zapartym tchem słuchali opowieści o tym jak chronić las, co nam daje las i jak chronić przyrodę. Dzieci zbierały liście, szyszki, żołędzie i kasztany oraz bacznie obserwowały "miasteczko biedronek ", które wygrzewały się w słońcu. Podczas wycieczki uczniowie wsłuchiwali się również w odgłosy zwierząt w ich naturalnym środowisku jakim jest las, ale również słuchali odgłosów zwierząt zainstalowanych w tablicach demonstracyjnych, które znajdują się na terenie Nadleśnictwa.

Z wielkim apetytem dzieci skonsumowały kiełbaski zakupione przez Radę Rodziców oraz bułeczki pozyskane w ramach sponsoringu od Spółdzielni Handlowo-Produkcyjnej w Olsztynku.

Na zakończenie wycieczki p. Bożena Stegienko wręczyła w imieniu dzieci dyplom z podziękowaniem, wyrażając jednocześnie nadzieję ponownego spotkania w roku kolejnym

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 17-10-2017  Krzysztof Miller
grafika
Wprowadzono: 17-10-2017  Justyna Balicka
grafika
Wprowadzono: 09-10-2017  Radosław Juszczyk
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 18-10-2017   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 35