Strona Olsztynka

„Pracowita jesień” w klasach pierwszych SP nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku
Dodano: 23-10-2017 | Justyna Balicka | wyświetleń: 826
grafika

Klasa I a z wychowawcą Elżbietą Kucką oraz klasa I b z wychowawcą Bożeną Waloszek bardzo pracowicie rozpoczęły rok szkolny 2017/2018.

Uczniowie klas gościli policjanta, który przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa, udzielił wskazówek i wdrażał uczniów do umiejętności wzywania pomocy w sytuacji zagrożenia. Po projekcji filmu rozstrzygnął konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”. Zostały wręczone nagrody a prace uczniów były wyeksponowane w holu szkoły.

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Otrzymali tam informacje z życia wsi dawnej, oglądali zabudowania gospodarskie oraz poznali sprzęt i narzędzia, którymi posługiwano się w tamtych czasach. Była to cenna lekcja o dawnych zwyczajach.

Od października klasy pierwsze rozpoczęły lekcje pływania w ramach lekcji wychowania fizycznego. Klasy realizują program autorski Bożeny Waloszek „Pływamy bezpiecznie”. Uczniowie wyjeżdżają pod opieką wychowawców Pani Bożeny Waloszek i Pani Elżbiety Kuckiej oraz Pana Zdzisława Dzięgielewskiego, który pełni funkcje ratownika. Lekcje odbywają się na basenie w ośrodku „Kormoran” w Mierkach. Uczniowie mają zagwarantowany bezpłatny transport. Ćwiczenia w wodzie odbywają się w formie zabawy, co daje okazję zaspokajania ruchowych i emocjonalnych potrzeb uczniów.  Zajęcia będą odbywały się zgodnie z założonym programem i harmonogramem przewidzianym na trzy lata edukacji uczniów.

Uczniowie klasy I a i I b jak pszczółki przygotowywały się również do wielkiego święta „Ślubowania klas pierwszych”. Wszyscy są bardzo zadowoleni, że praca i wysiłek przyniosły takie znakomite efekty. Program artystyczny pierwszaków został przyjęty entuzjastycznie przez całą społeczność szkolną.

Wychowawczynie klas pierwszych Pani Elżbieta Kucka i Pani Bożena Waloszek wraz z uczniami przygotowują już następne niespodzianki, ale wszystko w swoim czasie. 

Z pozdrowieniami klasa I a i I b

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 17-09-2018  Justyna Balicka
1
2
3
4
5
6