Strona Olsztynka

VI Święto pieczonego ziemniaka w Waplewie
Dodano: 23-10-2017 | Promocja Gminy | wyświetleń: 2382
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 23-10-2017
Promocja Gminy
Ilość fotografii: 39

Po raz szósty mieszkańcy Waplewa obchodzili „Święto pieczonego ziemniaka”. Z tej okazji 21 października 2017 roku rada sołecka oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Waplewie zorganizowały festyn.

Dzieci i dorośli chętnie uczestniczyli w konkursach poświęconych ziemniakom: zbieraniu i obieraniu ziemniaków na czas oraz biegu rodzinnym. Utalentowani plastycznie wykonywali również rzeźby z ziemniaków i rysowali w konkursach w których uczestnicy otrzymywali drobne upominki. Odbyło się też kilka konkursów wiedzy dla najmłodszych i dorosłych. Konkursom towarzyszyło wspólne śpiewanie pieśni biesiadnych oraz tańce. Oprawę artystyczną przygotowali pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie przy współpracy mieszkańców sołectwa.

Jedną z głównych atrakcji festynu, szczególnie dla najmłodszych, była możliwość postrzelania do celu z pneumatycznej broni krótkiej i długiej do tarczy.

Dużym powodzeniem cieszyły się pieczone nad ogniskiem placki kartoflane, ziemniaki z parnika, pieczone kiełbaski oraz bigos przyrządzony przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Waplewie.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 17-09-2018  Justyna Balicka
1
2
3
4
5
6