Strona Olsztynka

Tradycje bożonarodzeniowe w Przedszkolu Miejskim w Olsztynku
Dodano: 03-01-2018 | Justyna Balicka | wyświetleń: 1512
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 03-01-2018
Justyna Balicka
Ilość fotografii: 38

           W okresie przygotowań do świąt Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu był to czas wyjątkowy i pracowity.We wsystkich grupach dzieci poznawały tradycje bożonarodzeniowe, słuchały opowieści, jak dawniej obchodzono te święta, a w salach i na korytarzach pojawiły się piękne własnoręcznie wykonane dekoracje oraz strojne i pełne blasku choinki.  Dzieci pod kierunkiem swoich nauczycielek uczyły się świątecznych piosenek , kolęd i pastorałek, przygotowywały Jasełka  dla swoich bliskich.Wszyscy chętnie uczyli się swoich ról oraz wytrwale uczestniczyli w wielu próbach, a rodzice stanęli na wysokości zadania przygotowując dla dzieci piękne stroje i charakteryzacje  małych aktorów.

          W dniach 19- 21 grudnia 2017 odbywały się przedstawienia jasełkowe w różnych grupach wiekowych. Dzieci odegrały swoje role najpiękniej jak potrafiły, a piękne scenografie i kolorowe stroje sprawiły, że rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście z zainteresowaniem  i wzruszeniem  oglądali małych aktorów.  Na zakończenie gromkich braw nie było końca. Składano sobie życzenia , dzielono się opłatkiem i wręczano drobne upominki.

            W  poszczególnych grupach odbywały się również warsztaty bożonarodzeniowe, na których dzieci wraz z rodzicami wykonywały ozdoby na choinkę oraz stroiki i miło spędzali wspólnie czas.

              Dzieci z naszego przedszkola występowały też jak co roku  na Jarmarku Wigilijnym w naszym mieście , gdzie zaprezentowały piosenki swiąteczne , pastorałki oraz świąteczny taniec .

             Ucząc dzieci tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia i sięgajac do niej przy różnych okazjach budujemy w nich więzi z rodziną , ojczyzną i narodem . Podkreślamy , że to co polskie trzeba szanować i pielegnować bo jesteśmy Polakami.  Mamy satysfakcję, że nasze starania i   praca włożona w przygotowania do świąt daje dzieciom tak dużo radości , uczy ich odpowiedzialności ,rozwija zdolności i przynosi efekty w postaci niezapomnianych chwil spędzonych w miłej, rodzinnej atmosferze.

 

Wicedyrektor : Dorota Malinowska

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 29-06-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 65