Strona Olsztynka

Otwarcie Żłobka Miejskiego w Olsztynku
Dodano: 26-01-2017 | Promocja Gminy | wyświetleń: 10919
grafika

25 stycznia dokonano uroczystego otwarcia Żłobka Miejskiego w Olsztynku.

W uroczystości wzięli udział Burmistrz Olsztynka Artur Wrochna, ks. dziekan Stanisław Pietkiewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynku Andrzej Wojda, przewodniczący komisji oraz radni Rady Miejskiej w Olsztynku, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Mirosław Szostek, Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej Aleksandra Dymarska, Komendant OSP w Olsztynku Stanisław Pisarski, Dyrektor Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku Ewa Wrochna, dyrektorzy i kierownicy szkół, jednostek organizacyjnych z terenu Gminy Olsztynek, pracownicy żłobka oraz przedstawiciele mediów.

Wszystkich przybyłych gości powitała dyrektor nowopowstałej placówki Barbara Sternicka.

Na otwarciu nie mogło zabraknąć również uczestników procesu inwestycyjnego. Wykonawcę inwestycji – Przedsiębiorstwo Budowlane „WITKA” – reprezentowali – Tomasz Rybak – kierownik budowy oraz Tomasz Borkowski – kierownik robót. Nadzór inwestorski pełniło – Biuro Projektów i Usług Inwestycyjnych PROFKOD w osobach projektantów i inwestorów – Ewy Dembek-Kozioł i Mariusza Tomczuka.

Burmistrz Olsztynka Artur Wrochna podkreślił, że: „budowa żłobka jest spełnieniem oczekiwań mieszkańców naszej gminy. Jest to obiekt nowoczesny, dobrze wyposażony, w którym będzie mogło przebywać do czterdziestu dzieci w wieku do trzech lat”. Burmistrz złożył również podziękowania radnym za poparcie w budowie inwestycji, projektantom nadzorowi inwestycyjnemu, Dyrektorowi Zespołu Administracji Szkół i Przedszkoli w Olsztynku Mirosławowi Obrębskiemu jak również pracownikom urzędu miejskiego za zaangażowanie w powstanie żłobka.

Na pamiątkę uroczystości burmistrz wraz z przewodniczącym wręczył olsztyneckie anioły przybyłym realizatorom inwestycji reprezentującym firmy.

Przecięcia wstęgi wspólnie dokonali: Artur Wrochna, Andrzej Wojda, Barbara Sternicka, Tomasz Rybak i Ewa Dembek-Kozioł.

Ks. dziekan Stanisław Pietkiewicz dokonał poświęcenia żłobka i poprowadził wspólną modlitwę za pomyślne funkcjonowanie placówki.

Całą uroczystość uświetniły długo oklaskiwane przez przybyłych gości występy dzieci z Przedszkola Miejskiego w Olsztynku, które zaprezentowały program okolicznościowy.

To zadanie udało się zrealizować dzięki pozyskaniu przez naszą Gminę środków finansowych Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 „Maluch” – edycja 2016 oraz środków własnych gminy Olsztynek. Koszt realizacji projektu wyniósł łącznie ponad 2 miliony złotych.

W ramach inwestycji powstały dwie różne sale zabaw, jedna dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 2 lat i druga dla dzieci w wieku od roku do 3 lat, a także szatnie i sypialnie dla dzieci oraz pomieszczenie kuchenne. W ramach inwestycji wybudowano również nowe pomieszczenia sanitarne, szatnia, kuchnia, pokój biurowy oraz pomieszczenia pomocnicze.

Od 30 stycznia w palcówce pojawią się pierwsi, jedni z najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Żłobek zatrudnia wraz z panią dyrektor 12 osób.

Uroczystość została przygotowana dzięki dużemu zaangażowaniu pracowników żłobka oraz wsparciu pracowników urzędu miejskiego i MDK w Olsztynku.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 31-08-2017  Promocja Gminy
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 19-09-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 83