Strona Olsztynka

Szkolenie dla pracowników służby zdrowia z zakresu problematyki przeciwdziałania przemocy w rodzinie
Dodano: 05-04-2017 | Promocja Gminy | wyświetleń: 3206
grafika

W dniu 31 marca 2017r. w pomieszczeniach udostępnionych przez Gminne Centrum Zdrowia Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Olsztynku odbyło się szkolenie dla pracowników służby zdrowia z zakresu problematyki przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Szkolenie było elementem programu realizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Działań na Rzecz Osób Potrzebujących Pomocy DROGA w Olsztynku we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Olsztynku w ramach programu ,,Olsztynek – gmina bez przemocy”, współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Zajęcia prowadziła Pani Elżbieta Górecka – pedagog, profilaktyk, właściciel firmy ,,Ośrodek Profilaktyki I Edukacji ,,Lider" Elżbieta Górecka”). Podczas zajęć wykorzystano następujące metody pracy w grupie: dyskusja, „burza mózgów”, mikroedukacja, analiza doświadczeń, analiza przykładowych przypadków, praca nad kwestionariuszami.

Podczas zajęć przedstawiciele służby zdrowia mieli możliwość wypowiedzenia swoich opinii, przekonań na temat zjawiska przemocy w rodzinie. Forma prowadzenia spotkania miała na celu wydobywać refleksje uczestników i budować strategie rozwiązywania problemów związanych z wyżej opisaną tematyką.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 31-08-2017  Promocja Gminy
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 19-09-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 83