Strona Olsztynka

Olsztynek na Festiwalu Cittaslow w Kaletach
Dodano: 26-05-2017 | Promocja Gminy | wyświetleń: 4573
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 26-05-2017
Promocja Gminy
Ilość fotografii: 40

W dniach 19 - 20 maja w Kaletach na Śląsku odbył się Festiwal Cittaslow. Udział w nim wzięły miasta członkowskie Polskiej Krajowej Sieci Cittaslow, a także miasta pretendujące i zainteresowane ideą Cittaslow.

Naszą gminę na festiwalu reprezentowali Przewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynku Andrzej Wojda, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Olsztynie Mirosław Szostek oraz pełnomocnik ds. Cittaslow w Gminie Karol Kijkowski.

W dzień poprzedzający Festiwal, odbyło się posiedzenie Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow. W trakcie którego, Przewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynku Andrzej Wojda przedstawił efekty recertyfikacji miasta Olsztynek. Po 5 latach przynależności do sieci miasto przeprowadziło wiele inwestycji, które wpłynęły na poprawę jakości życia mieszkańców. Utrzymało wysoki poziom punktacji w siedmiu ocenianych kryteriach.

Podczas Zebrania Członków sieci przyjęto hymn polskiej sieci Cittaslow  autorstwa światowej sławy pianisty Stanisława Deji z Lidzbarka. Samorząd Lidzbarka został również wybrany organizatorem kolejnej edycji Festiwalu Miast Cittaslow w 2018 roku.

W sobotę 20 maja rozpoczął się Festiwal Cittaslow. Była to 8 edycja Festiwalu w Polsce, podczas której miasta członkowskie i pretendenci promowali walory swoich gmin oraz lokalne produkty i wyroby. Gmina Olsztynek przyciągnęła odwiedzających swoimi najlepszymi regionalnymi smakami: wędzonych i marynowanych ryb z Gospodarstwa Rybackiego w Swaderkach, pysznym pachnącym chlebem ze Spółdzielni Handlowo Produkcyjnej w Olsztynku, znanymi i cenionymi musztardami i octami z Wytwórni Octim, wyrobami masarskimi z Zakładu „Tomuś” Tomasza Reihsa, dorodnymi pomidorami z Hurtowni Warzyw i Owoców Piotra Żółtkowskiego, olsztyneckimi jagodziankami z Cukierni Emilii Witowicz oraz produkowanymi w Olsztynku sokami firmy Tymbark. Ponad to na stoisku nie zabrakło również misternie wykonanych wyrobów z Huty Szkła Artystycznego Tarasa Krynickiego w Olsztynku.

Dzięki tak bogatej ofercie, stoisko Gminy Olsztynek było jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w czasie trwania Festiwalu.

Podczas festiwalu panowała prawdziwie rodzinna i radosna atmosfera. Reprezentacja Cittaslow zmierzyła się w meczu towarzyskim z drużyną samorządowców z Kalet, a mecz zakończył się remisem. Na scenie była prawdziwa uczta kulturowa: goście i odwiedzający mieli szansę podziwiać występy zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny z programem „A TO POLSKA WŁAŚNIE”, a gwiazdą wieczoru była grupa IRA.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 31-08-2017  Promocja Gminy
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 13-08-2018   Promocja Gminy
Liczba zdjęć: 23