Strona Olsztynka

Trwają wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Olsztynku
Dodano: 30-05-2017 | Promocja Gminy | wyświetleń: 2773

13 czerwca odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady w Olsztynku VII kadencji. Olsztynecka młodzież będzie wybierać 15 swoich przedstawicieli w 3 okręgach. Kandydaci na radnych mają czas do 8 czerwca by zgłosić swoją kandydaturę.

Udział w młodzieżowej radzie daje szanse na zdobycie nowych doświadczeń i wiedzy oraz nawiązanie nowych znajomości. Młodzieżowi radni podejmują wiele działań mających wpływ na nasze otoczenie od organizacji wydarzeń o charakterze kulturalno-sportowym po opiniowanie, ważnych z punktu widzenia młodzieży, przedsięwzięć realizowanych przez lokalne władze.

Młodzież będzie wybierać radnych w 3 okręgach wyborczych:

· Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Olsztynku – 6 mandatów,

· Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Olsztynku – 1 mandat,

· Zespół Szkół im. K. C. Mrongowiusza w Olsztynku – 8 mandatów.

Osoby zainteresowane kandydowaniem powinny wypełnić oświadczenie o kandydowaniu oraz zebrać 20 podpisów poparcia wśród swoich rówieśników. Wypełnione dokumenty należy złożyć do 8 czerwca w swojej szkole. Później pozostaje już tylko przygotowanie dobrej kampanii wyborczej.

W celu udzielenia wsparcia i pomocy w przeprowadzeniu wyborów członkowie Miejskiej Komisji Wyborczej w Olsztynku będą pełnić dyżury 31 maja oraz 5 i 7 czerwca w godzinach 15:00-16:00 w pok. Nr 12 w Urzędzie Miejskim w Olsztynku. W razie jakichkolwiek pytań można kontaktować się również z opiekunem Młodzieżowej Rady Miejskiej w Olsztynku: Robert Waraksa – tel. 502 719 990, e-mail: r_waraksa@wp.pl

Młodzieżowa Rada powstała w Olsztynku w 2004 roku. Celem działania Rady jest upowszechnianie idei samorządowej wśród młodzieży oraz wspieranie aktywności młodych ludzi. Do jej zadań należą, w szczególności opiniowanie przedsięwzięć mających wpływ na warunki rozwoju młodego pokolenia oraz inicjowanie, inspirowanie i koordynowanie działań dotyczących życia młodych ludzi.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
1
2
3
4
5
6