Strona Olsztynka

zaawansowane
Menu
baner BIP
baner Olsztynecki Budżet Obywatelski
baner Projekty Unijne
baner Olsztynek na facebook-u
baner Kanał Gminy Olsztynek na YouTube
baner Dziennik Ustaw / Monitor Polski
baner http://olsztynek.e-mapa.net/
baner Młodzieżowy Festiwal Filmowy Moja Przestrzeń
baner Miejski Dom Kultury
baner Elektroniczna Skrzynka Podawcza
baner 100 lat Skansenu w Olsztynku
baner
stat4u
grafika
Andrzej Waluk
Wprowadzono: 01-09-2013  Promocja Gminy

Mieszkaniec Olsztynka, ur. 06.01.1968 r, światowej klasy stereografer (3D), filmowiec, autor zdjęć i filmów reklamowych 3D, producent, gitarzysta (m. in. zespołu "Yeti", największy przebój "Tańczę w środku miasta" w 1998 r. znalazł się na "Twojej Liście Przebojów" w TVP1). Od ponad 15 lat zajmujący się techniką 3D. Jeden z założycieli Polskiego Klubu Stereoskopowego, pracował przy ponad 20 projektach stereoskopowych.

W 2005 roku, z okazji 60-lecia "Dziennika Bałtyckiego", ukazało się pierwsze w Polsce trójwymiarowe wydanie gazety, wyróżnione nagrodą Grand Prix Konkursu Innowacji w Mass Mediach Media Trendy. W 2006 zaprezentowano jego film „Gdynia-Cała Naprzód!” podczas uroczystego otwarcia XXXI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W 2007 otrzymał honorowe wyróżnienie na Festiwalu Filmów Stereoskopowych w Californii za ten film. W  2007 r. został uhonorowany nagrodą Talent Roku, przyznaną przez Fundację Środowisk Twórczych w Olsztynie. W 2008 r. realizował film stereoskopowy w Mongolii w ramach ekspedycji „Żaglowozem przez Mongolię”. W 2009 r. jego film prezentowany był podczas konferencji Stereoscopic Displays and Applications w Californii. W 2009 r. zrealizował pierwszy polski dokument w  3D „Likwidacja 08.1944”. Stereografer w wielu filmach fabularnych.

Uhonorowany nagrodą „Master of Cinemagic” na VI Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Cinemagic.pl w Warszawie w 2011 r.

Filmografia:  „Gdynia-Cała Naprzód”, „Likwidacja 08.1944”, „1920 Bitwa Warszawska”, „Latająca maszyna” („The Flying Machine”), „Kac Wawa”, „Die Vermessung der Welt” („Measuring the world”), „Jak powstawał chleb?” (projekcja w Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznym w Olsztynku).

wykorzystano informacje z artbiznes.pl

zdjęcia: http://www.wkrakowie.pl, http://kinoamator.net, http://filmyonlines.pl/, http://juliansdrob.blogspot.com, http://www.br.de/, http://olsztynek.wm.pl/.

„1920 Bitwa Warszawska”


„Latająca maszyna” („The Flying Machine”)

 

„Kac Wawa”


„Die Vermessung der Welt” („Measuring the world”)


Realizacja fimu „Jak powstawał chleb?” (fot. W. Katarzyński)

ikonka fb
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
1
2
3
4
5
6