Przejdź do treści strony

Kalendarz Wydarzeń

Dzień Kobiet w Gminie Olsztynku

Tegoroczny Dzień Kobiet z pewnością na długo pozostanie w pamięci mieszkanek naszej gminy. 8 marca w wypełnionej po brzegi Sali Koncertowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Kobiet.

W tym wyjątkowym dniu licznie przybyłe Panie powitano symbolicznym kwiatkiem wręczanym przez uczniów szkoły podstawowej.

Konferansjerem prowadzącym to wydarzenie była Katarzyna Waluk dyrektor domu kultury.

Burmistrz Olsztynka Mirosław Stegienko skierował do licznie zgromadzonych Pań następujące słowa:

Szanowne Panie, mówiąc szczerze dzień 8 marca budzi we mnie pewne zakłopotanie i zażenowanie - a to dlatego, że tylko w tym dniu podkreślamy Waszą wyjątkową rolę - kobiet, jaką spełniacie, w domach w pracy i w społeczeństwie, że tylko 8 marca składamy Wam życzenia, mówimy szczerze – jesteśmy Wam wdzięczni, że po prostu jesteście. Wiem i jestem przekonany, że nie oczekujecie żeby przez cały rok na Waszą cześć wyśpiewywać hymny pochwalne, ale chciałybyście żeby okazywać przynajmniej odrobinę wdzięczności i uczuć jakie do Was żywimy i po prostu przez cały rok traktować Was jako równoprawnych partnerów.

Jednocześnie życzę Wam tak radosnych dni jak dzisiaj, przez cały rok. Spokoju i życzliwości w domu i w pracy. Dużo wytrwałości i zdrowia oraz cierpliwości dla nas mężczyzn i tego żebyście trwały przy nas nawet wtedy gdy nieraz jesteśmy „niegrzeczni”.

Wszystkiego najlepszego, ciepłych i pełnych uśmiechu 365 dni w roku.  

Burmistrz Olsztynka wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Wojdą wręczyli symboliczną wiązankę kwiatów na ręce Katarzyny Waluk Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Olsztynku.

Spotkanie rozpoczęły dzieci i młodzież z olsztyneckiego MDK prezentując swoje umiejętności wokalne w wymagającym repertuarze m.in. Danuty Rinn i Anny German.

Głównym punktem programu był koncert zespołu Detko Band. Komplet widzów mógł wspólnie podziwiać standardy jazzu tradycyjnego, swing, pop i muzyki rozrywkowej  wielu zakątków świata i różnych epok. Lider zespołu Jerzy Detko znakomicie poprowadził koncert poprzez dialogi z publicznością. Występy całego zespołu i poszczególnych muzyków nagradzane były gromkimi brawami. Jerzy Detko dziękował za ciepłe przyjęcie i świetną atmosferę na sali.

Zespół Detko Band występował w wielu programach telewizyjnych, festiwalach i eventach jazzowych.

W przerwie widzowie mogli podziwiać pokaz par i zespołów tanecznych w programie tańców towarzyskich i układach tańca nowoczesnego z MDK w Olsztynku.

Na Panie czekał również drobny poczęstunek, na który zaprosił Burmistrz Olsztynka przygotowany z okazji ich święta a napoje wszystkim Paniom zapewniła firma Tymbark.

Uroczysty wieczór przygotował: Referat Promocji i Muzeum Historii Olsztynka, Miejski Dom Kultury w Olsztynku i Szkoła Podstawowa nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku.

Podziękowania należą się również dyrektorowi, obsłudze i uczniom szkoły podstawowej za pomoc w organizacji spotkania i ZASiP-owi za sprawne dowożenia Pań z terenów wiejskich oraz firmie Tymbark MWS Oddział Olsztynek.


Wypełnij formularz, jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o zbliżających się wydarzeniach drogą emailową
Kliknij przycisk, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o zbliżających się wydarzeniach poprzez powiadomienia PUSH