Przejdź do treści strony

Kalendarz Wydarzeń

„Hej, kolęda, kolęda…”, czyli jasełka w Szkole Podstawowej nr 1

Czas przedświąteczny to czas przygotowań do przeżywania Bożego Narodzenia. Wszyscy czekamy na to święto, bo kojarzy nam się z Pasterką, radością, miłością, ciepłem rodzinnym, do którego każdy z nas tęskni.

Atmosferę zbliżających się świąt odczuwa się też w szkole. 13 grudnia 2018 r. uczniowie klas pierwszych przygotowali piękny spektakl. Na scenie pojawili się aniołowie, pasterze, Maryja i Józef , Trzej Królowie oraz mieszkańcy Betlejem.  Historia Narodzenia Pańskiego opowiedziana przez najmłodszych uczniów naszej szkoły wzruszyła wielu słuchaczy. Ten piękny występ to efekt pracy nauczycielek – p. Moniki Owczarek i p. Edyty Deorockiej – które przez wiele dni przygotowywały dzieci . Ich dziełem była również piękna dekoracja sceny, w przygotowaniu której pomagała także p. Agnieszka Figielska (mama ucznia kl. Ia) oraz p. Romuald Merchel i p. Bernard Kohler.

Szkolny chór pod kierunkiem p. Marka Bartkowskiego zaśpiewał wiele polskich kolęd, natomiast uczniowie gimnazjum i  Szkoły Muzycznej zaprezentowali także świąteczny repertuar w wersji instrumentalnej.

Występ dziewcząt z zespołu tanecznego „Dyskoteczki” z kl. II a i b został nagrodzony gromkimi brawami. Zaprezentowały one układ taneczny „Zwiastowanie” do utworu pt. „Christmas”. Piękne stroje tancerek zostały uszyte przez p. Iwonę Śmigielską (mamę jednej z uczennic kl. IIb) oraz p. Bożenę Waloszek, która jest kierownikiem zespołu tanecznego.

Przedstawienie obejrzeli przybyli goście: Mirosław Stegienko – Burmistrz Olsztynka, Bogusław Kowalewski – Zastępca Burmistrza, Mirosław Obrębski – Dyrektor Zespołu Administracji Szkół i Przedszkoli w Olsztynku oraz przedstawiciele Rady Rodziców i Rady Szkoły, rodzice uczniów, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Pani Dyrektor, Irena Jędruszewska oraz  Burmistrz Olsztynka, Mirosław Stegienko złożyli wszystkim zgromadzonym serdeczne życzenia świąteczne.

Pani Dyrektor podziękowała wolontariuszom działającym w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu, kierowanego przez p. Marzenę Kołakowską oraz tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kiermaszu świątecznego. Zorganizowany on został przez Radę Szkoły i Radę Rodziców. Pozyskane fundusze przeznaczone będą na zakup sztandaru szkoły.

Po zakończeniu przedstawienia zostały wręczone nagrody i wyróżnienia tym uczniom, którzy w pierwszym semestrze roku szkolnego wzięli udział w konkursach przedmiotowych i uzyskali wysokie wyniki na szczeblu powiatu lub województwa.    

                                                                                       Danuta Salamon


Wypełnij formularz, jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o zbliżających się wydarzeniach drogą emailową
Kliknij przycisk, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o zbliżających się wydarzeniach poprzez powiadomienia PUSH