Przejdź do treści strony

Kalendarz Wydarzeń

Koncert Fortecy

W Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Olsztynku było wiele działań związanych z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Były spektakle, konkursy, wystawy, spotkania z historykami IPN, akcja pomocy polskim szkołom na Litwie, posadzenie Dębu Pamięci.  W maju świętowaliśmy nadanie sztandaru szkole i w tym samym miesiącu chór szkolny wziął udział w uroczystościach z okazji 70. rocznicy śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego w Muzeum na Rakowieckiej w Warszawie. Tam też poznaliśmy zespół „Forteca”. Spodobało nam się nie tylko ich granie, ale przede wszystkim  przekaz, jaki niosą swoją muzyką.  Sami o sobie mówią: „Jesteśmy patriotami i chcemy swoją twórczością pokazać, jakie wydarzenia i ich bohaterowie doprowadzili do miejsca, w których się teraz znajdujemy. Nasze utwory przybliżą wam te losy. Patrzymy wstecz, ale także w przyszłość. To od nas młodych ludzi zależy przyszłość naszej Ojczyzny”.

Dlatego też  postanowiliśmy zaprosić „Fortecę” do Olsztynka. Koncert zespołu poprzedziły występy: Kornelii Zych z utworem Anny German „Człowieczy los”, naszego chóru szkolnego z dwiema wiązankami patriotycznymi i zespołu z Domu Kultury w Olsztynku „Szarlotka”, który zagrał utwór Fortecy „Orlątko”.

18 listopada rockowo – metalowe brzmienie zatrzęsło murami sali koncertowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku.  Teksty piosenek oparte były na wydarzeniach II wojny światowej, a w niektórych utworach wykorzystane wiersze polskich poetów:  Kamila Krzysztofa Baczyńskiego, Feliksa Konarskiego i Władysława Broniewskiego.  Pięknie wybrzmiały utwory: „Ochotnik”, „Kto dziś się upomni o pamięć?”, „Bezimienni”. Riffy i solówki w Fortecowych piosenkach wypadły znakomicie. Trzeba też przyznać, że na tle zalewającej nas twórczości muzycznej, gdzie teksty utworów traktują o niczym, słowa kompozycji "Fortecy" robią ogromne ważenie.

Koncert trwał półtorej godziny. Nie obyło się bez bisu. Publiczność stanowiły osoby w różnym wieku, od pierwszoklasistów,  nastolatków po seniorów i chyba wszyscy dobrze się bawili. Ten koncert był pewnego rodzaju klamrą, która zamknęła obchody Święta Niepodległości w naszej gminie. Było to zwieńczenie naszych dotychczasowych działań kulturalnych i artystycznych.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Irenie Jędruszewskiej za to, że mogliśmy gościć w jej murach.  Dziękujemy Pani Dyrektor Katarzynie Waluk i całej ekipie Miejskiego Domu Kultury, Panom Antoniemu Serafinowskiemu i Panu Wojtkowi Długokęckiemu, Pani Agnieszce Pieczara i firmie „Tymbark”.

Szczególnie gorąco dziękujemy naszym darczyńcom, dzięki którym mogliśmy zorganizować koncert:

NUTRIPOL SP. Z.O.O.
FIRMA USŁUGOWO - HANDLOWA ”LEAR”
 Leszek Argalski
Irena Kozioł
OCTIM WYTWÓRNIA OCTU I MUSZTARDY
PARTNER KSIĘGOWY Bożena Janiszewska-Rolka
BAZA ZAPLECZA TECHNICZNEGO OLSZTYNEK

Jerzy Witkowski
Zuh Waldemar Mikitiuk
Waldemar Młodkowski
HURT- DETAL ARTYKUŁY SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWE Stanisław Słodownik
PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE MAGDALENKA
 Alina Janeczek
Jolanta Wilkaniec
APTEKA SŁONECZNA Katarzyna Krygier – Budnicka i Jacek Budnicki
Brygida Kowalczyk

Dariusz Jaszczanin
BUDAREX Dariusz Kania
POD ZAMKIEM Teresa Zajadlak

Robert Dumka
Bartosz Gątarz

Tomasz Grzybowski - Usługi Kompleksowe - Usługi Dekarskie

Paweł Ciszkowski
Nadleśnictwo Wichrowo

Małgorzata Gruszczyńska

Organizatorzy – Katarzyna i Maciek Hacia, Sylwia Młodkowska, Grażyna Figielska

 

 

.

 

 


Wypełnij formularz, jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o zbliżających się wydarzeniach drogą emailową
Kliknij przycisk, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o zbliżających się wydarzeniach poprzez powiadomienia PUSH