Przejdź do treści strony

Najnowsze Informacje

Wizyta świętego Mikołaja w Szkole Filialnej w Mierkach

W dniu 6 grudnia br. Szkołę Filialną w Mierkach odwiedził święty Mikołaj...

Czytaj więcej

II RODZINNY BIEG MIKOŁAJKOWY „DLA NIEPODLEGŁEJ”

8 grudnia 2018 r. w Waplewie odbył się II RODZINNY BIEG MIKOŁAJKOWY „DLA NIEPODLEGŁEJ”. Organizatorami tego wydarzenia był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Waplewie, Sołectwo Waplewo oraz Uczniowski Klub Sportowy „AS – Waplewo”.

Podczas zawodów wszyscy uczestnicy zobowiązani byli do biegu w czapce...

Czytaj więcej

Szlachetna Paczka w Waplewie

„Nigdy nie jest tak, żeby człowiek czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą.

Jest równocześnie obdarowywany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.”

                        św. Jan Paweł II
 

8 – 9 grudnia to „Weekend Cudów – Wielki Finał XVII edycji Szlachetnej Paczki”, w tych dniach...

Czytaj więcej

MIKOŁAJKI INTEGRACYJNIE

Imieniny świętego Mikołaja są co roku doskonałą okazją do oderwania się od szkolnego planu dnia.

Zgodnie z tradycją, 6 grudnia dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II spotkały się ze świętym Mikołajem. Tego dnia wszyscy przyodziani w mikołajkowe atrybuty, zgromadzili się w sali...

Czytaj więcej

„Grunt na medal 2018” przyznany Gminie Olsztynek!

Teren o powierzchni ponad 18 ha przy węźle w Ameryce został najlepszym gruntem inwestycyjnym w województwie warmińsko-mazurskim.

4 grudnia w czasie uroczystej gali w Warszawie statuetkę „Grunt na medal 2018” oraz pamiątkowy dyplom z rąk prezesa zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Hadlu Tomasza...

Czytaj więcej

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 30.XI-01.XII.2018 r.

W dniach 30 listopada - 1 grudnia 2018 r. po raz kolejny Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Olsztynku przeprowadził Świąteczną Zbiórkę Żywności w sklepach Globi oraz Top-Market na terenie miasta Olsztynek.

Tegoroczną akcję pod hasłem „Podaruj potrzebującym produkty na świąteczny stół” wspierali...

Czytaj więcej

Obchody 45-tej rocznicy powstania Koła Honorowych Dawców Krwi PCK w Elgnówku

Szkoła im. Erwina Kruka w Elgnówku włączyła się  w obchody rocznicy powstania Koła Honorowych Dawców Krwi PCK w Elgnówku, wystawiając po raz drugi szkolny spektakl „Powiew historii” w świetlicy wiejskiej w Elgnówku. I tym razem publiczność dopisała, a wśród niej znaleźli się znamienici goście.  

Ko...

Czytaj więcej

Dwójka Polakom na Kresach

Szkoła Podstawowa nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku organizuje w ramach projektu „Dwójka dla Niepodległej” świąteczną pomoc polskim szkołom na Litwie: Gimnazjum im. ks. Józefa Obrembskiego w Miejszagole (165 uczniów) i dwóm szkołom (230 uczniów) na terenie parafii Butrymańce, gdzie...

Czytaj więcej

Dzień Pluszowego Misia w Szkole Filialnej w Mierkach

Dnia 20 listopada br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko mogło przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszaka.

Czytaj więcej

IX POWIATOWY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH „ZAMEK CUP 2018” O PUCHAR PRZECHODNI STAROSTY OLSZTYŃSKIEGO

W dniu 28.11.2018 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku odbył się IX Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych  „Zamek CUP 2018” o Puchar Przechodni Starosty Olsztyńskiego.

Uroczystego otwarcia dokonali: Wicestarosta Powiatu...

Czytaj więcej