Przejdź do treści strony

Najnowsze Informacje

60-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Elgnówku

24 listopada 2018 r w świetlicy wiejskiej w Elgnówku odbyła się uroczystość z okazji 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Połączyliśmy tę uroczystość z podsumowaniem obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości naszego kraju jak i z tym, że niedługo minie rok od reaktywacji Klubu Honorowych Dawców Krwi. Klub odgrywa olbrzymie znaczenie w tutejszej społeczności, a jego historia sięga 1972 roku.

W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia i wyróżnienia dla honorowych dawców i działaczy. Od tego roku wręczana jest statuetka dla najbardziej zasłużonych. Pierwszą osobą, która ją otrzymała jest Pan Ireneusz Słupski-wieloletni krwiodawca ( oddane ponad 55 litrów krwi), działacz zarządu klubu oraz wielki społecznik Elgnówka.

Rozstrzygnięto też konkurs plastyczny na temat honorowego krwiodawstwa poprzedzony pogadankami w przedszkolu i miejscowej szkole.

Po części oficjalnej uczniowie szkoły przedstawili piękny spektakl niepodległościowy. Następnie zaprezentowały się dzieci ze świetlicy wiejskiej i

młodzież z Miejskiego Domu Kultury w Olsztynku.

Podczas części artystycznej członkinie klubu zaprosiły wszystkich na słodki poczęstunek.

W całej uroczystości wzięło udział ponad 140 osób i każdy wyszedł z pamiątkowym znaczkiem klubowym.

W związku z klubowym hasłem roku „100 oddań krwi na 100-lecie niepodległości”

zapraszamy na ostatnią tego roku akcję oddania krwi 15 grudnia 2018 r (sobota)

do Szkoły Podstawowej im. Erwina Kruka w Elgnówku w godz 8 – 11.

Prezes Klubu

Piotr Ogonowski