Przejdź do treści strony

Najnowsze Informacje

„Grunt na medal 2018” przyznany Gminie Olsztynek!

Teren o powierzchni ponad 18 ha przy węźle w Ameryce został najlepszym gruntem inwestycyjnym w województwie warmińsko-mazurskim.

4 grudnia w czasie uroczystej gali w Warszawie statuetkę „Grunt na medal 2018” oraz pamiątkowy dyplom z rąk prezesa zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Hadlu Tomasza Pisuli odebrał Burmistrz Olsztynka Mirosław Stegienko.

Organizowany co dwa lata przez PAIiH, marszałków województw oraz Regionalne Centra Obsługi Inwestora (COI), pod rządowym patronatem konkurs „Grunt na Medal”, prowadzony jest równolegle w szesnastu polskich województwach. Jego zadaniem jest wyłonienie w każdym regionie najlepszego niezabudowanego terenu inwestycyjnego, który w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego przeznaczony został pod projekt przemysłowy.

W rywalizacji mogą wziąć udział wszystkie polskie gminy zgłaszając dowolną liczbę ofert, pod warunkiem, że nie są one objęte programem Specjalnych Stref Ekonomicznych czy Parkiem Technologicznym.

Wszystkie wyróżnione w konkursie działki trafią do Bazy Ofert Inwestycyjnych prowadzonej przez PAIiH i będą oferowane w pierwszej kolejności polskim oraz zagranicznym inwestorom, którym pomaga Agencja. Obecnie baza liczy już ponad 2 tys. rekordów.

Konkurs Grunt na Medal odbywa się pod rządowym patronatem.