Przejdź do treści strony

Najnowsze Informacje

Seniorzy w Przedszkolu Miejskim w Olsztynku z okazji Dnia Babci i Dziadka

W  dniu 07.02.2019 roku z okazji Dnia Babci i Dziadka gościliśmy Seniorów z Domu Dziennego Pobytu Senior +  działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Olsztynku oraz Dyrektora MOPS w Olsztynku -  Panią Ewę Szerszeniewską i Kierownika – Panią Emilię Nowicką.

Przedszkolaki złożyły im życzenia w postaci wierszy, piosenek i tańców. Każda z grup zaprezentowała swoje umiejętności artystyczne. Przedszkolaki obdarowały swych Gości koszem pełnym własnoręcznie wykonanych kwiatów. Następnie wszyscy Goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez nasze kucharki.

 Seniorzy dokonali też pamiątkowego wpisu do kroniki przedszkolnej, po czym mieli okazję, podziwiać wystawę prac uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Przedszkoli „Ratujemy pszczoły”. Byli pod wrażeniem ilości prac oraz pomysłowości dzieci.

Spotkanie z Seniorami  to wspaniała lekcja akceptacji i tolerancji wobec ludzi starszych oraz nauka empatii w stosunku do drugiego człowieka. To doskonała okazja do wzajemnego poznania się i wzmacniania więzi międzypokoleniowej.

Mimo zimowej aury za oknem,  zarówno dla naszych Gości, jak i samych przedszkolaków był to dzień pełen wzruszeń, ciepła i radości.

Jesteśmy przekonani, że to, czego nauczymy naszych przedszkolaków, na zawsze zapisze się w ich pamięci i zaowocuje w kolejnych etapach ich życia.

Nauczycielki Przedszkola Miejskiego w Olsztynku:

Teresa Feliszek

Karolina Nowacka

Emilia Łojewska