Przejdź do treści strony

Najnowsze Informacje

Wyjątkowy Dzień Kobiet

W tym roku szkolnym często rozmawiamy o wartościach, bo są podstawą w naszym życiu. Wpajamy je dzieciom nie tylko po to, aby przygotować uczniów do samodzielnego życia, ale przede wszystkim by wychować ich na dobrych, przyzwoitych ludzi. Najpiękniejsze i najlepsze wartości możemy czerpać z życia naszego patrona rotmistrza Witolda Pileckiego, ale też z naszego rodzinnego i szkolnego życia, z książek, a także z wyjazdów…

Dlatego 8 marca postanowiliśmy spędzić w wyjątkowy sposób. Dzień rozpoczęliśmy od seansu w kinie "Helios". Obejrzeliśmy wzruszający film „O psie, który wrócił do domu”.

Potem pojechaliśmy na spotkanie z wyjątkowymi kobietami - paniami: Leokadią, Iwoną i Izabelą. Są one bezdomne i znajdują się pod opieką olsztyńskiej Fundacji Pomoc Patrioty. To serdeczne i ciepłe kobiety. Ich życie nie jest łatwe, jeśli chodzi o warunki bytowe, ale tak samo wartościowe jak nasze. Dlatego też postanowiliśmy im pomóc. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały paczki, w których znalazły się słodycze, artykuły spożywcze i przemysłowe oraz środki czystości. Panie były bardzo wzruszone, uściskom nie było końca. Mimo zimna serca wszystkich były bardzo gorące. I takie niech pozostaną.

Tegoroczny, wyjątkowy Dzień Kobiet na długo zachowamy w naszej pamięci.

Katarzyna Hacia

wychowawca kl. III a